Προσλήψεις στον Βρεφονηπιακό σταθμό του ΟΑΕΔ στη Λάρισα

Με 86 συνολικά υπαλλήλους ενισχύονται οι Βρεφονηπιακοί Παιδικοί Σταθμοί ΟΑΕΔ, σε 15 νομούς της χώρας, μετά από έγκριση που έδωσε το ΑΣΕΠ.
Ειδικότερα, η Ανεξάρτητη Αρχή ενέκρινε, στις 15 Οκτωβρίου, νέες θέσεις σε: Αιτωλοακαρνία, Αττική, Αχαϊα, Δράμα, Ευρυτανία, Ημαθία, Θεσπρωτία, Ιωάννινα, Μεσσηνία, Καρδίτσα, Λάρισα, Ξάνθη, Ροδόπη, Σέρρες και Τρίκαλα.

Θα προσληφθούν υπάλληλοι όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης, οι οποίοι θα κατανεμηθούν ως εξής:

• ΠΕ Νηπιαγωγών (10 θέσεις)
• ΤΕ Βρεφονηπιοκόμων (46 θέσεις)
• ΔΕ Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων (10 θέσεις)
• ΔΕ Μαγείρων (7 θέσεις)
• ΥΕ Βοηθητικού προσωπικού-καθαριότητας (13 θέσεις)

Πλέον, αναμένεται η έκδοση των σχετικών προκηρύξεων, οι οποίες θα γίνουν σταδικά από κάθε δήμο, και η ανακοίνωση για την προθεσμία υποβολής αιτήσεων και δικαιολογητικών.
(*) Στη Λάρισα θα καλυφθούν δύο (2) θέσεις ΤΕ Βρεφονηπιοκόμων και μία (1) θέση ΥΕ Βοηθητικού προσωπικού-καθαριότητας.

workenter.gr

Νέα / Ανακοινώσεις Κέντρου Κοινότητας Δ. Αγιάς