Κατασκήνωση 2017

Η κατασκήνωση βρίσκεται στην παραλία του Στομίου. Όπως κάθε χρόνο, θα φιλοξενηθούν τα παιδιά που θα κάνουν σχετική αίτηση προς το Δήμο Αγιάς μέχρι τις 4 Ιουλίου.

Α΄ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 06/8/2017 – 15/8/2017

Β΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 16/8/2017 – 25/8/2017

Γ' ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 26/8/2017 – 04/9/2017

Για την εγγραφή των παιδιών απαιτείται:
- Αίτηση - υπεύθυνη δήλωση του γονέα ή κηδεμόνα προς το Δήμο στην οποία θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμο, το φύλο, η ηλικία του παιδιού, ο αριθμός των προστατευόμενων μελών, οι ηλικίες των τέκνων, ο τύπος της οικογένειας (π.χ. μονογονεϊκή, τρίτεκνη, πολύτεκνη), άλλα κοινωνικά χαρακτηριστικά (π.χ. άνεργοι).
- Βεβαίωση ιδιώτη γιατρού ή γιατρού ασφαλιστικού φορέα στην οποία υποχρεωτικά να αναγράφεται: η κατάσταση υγείας του παιδιού, ο εμβολιασμός του με τα υποχρεωτικά εμβόλια, ότι δεν πάσχει από μεταδοτικά νοσήματα και ότι η εν γένει κατάσταση της υγείας του επιτρέπει τη συμμετοχή του σε κατασκηνωτικό πρόγραμμα.
Οι αιτήσεις θα διαβιβάζονται ατομικά, με Φαξ στο 2494023783, με email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. μόνο, από την Δευτέρα 26 Ιουνίου έως την Τρίτη 4 Ιουλίου
Τα παιδιά των πολύτεκνων και των τρίτεκνων οικογενειών, και αυτών που ένας εκ των δύο γονέων είναι άνεργος, θα φιλοξενηθούν στις παιδικές κατασκηνώσεις χωρίς να καταβάλλουν συμμετοχή. Η καταβολή των χρημάτων θα γίνεται μόνο κατά την προσέλευση, στο χώρο της γραμματείας της κατασκήνωσης.

Πληροφορίες στα τηλέφωνα 2494350121 Καρανίκα Σοφία
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας παραλαβής των αιτήσεων.