«Ανοιχτοί Δήμοι το Σάββατο 4 Μαΐου 2019, την Κυριακή 5 Μαΐου 2019 και τη Δευτέρα 6 Μαΐου 2019»

Ενόψει των αυτοδιοικητικών εκλογών και των εκλογών για την ανάδειξη των
μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου του Μαΐου 2019, σας γνωρίζουμε ότι:
- το Σάββατο 4 Μαΐου 2019, λήγει η προθεσμία για τη μεταδημότευση λόγω υποψηφιότητας για τις αυτοδιοικητικές εκλογές,
- την Κυριακή 5 Μαΐου 2019, λήγει η προθεσμία των είκοσι ημερών πριν από την ψηφοφορία για την υποβολή των δηλώσεων των συνδυασμών και των υποψηφίων στον Πρόεδρο του αρμόδιου Πρωτοδικείου για τις αυτοδιοικητικές εκλογές και
- τη Δευτέρα 6 Μαΐου 2019, λήγει η προθεσμία των 12 ημερών μετά την έναρξη της προεκλογικής περιόδου, για την υποβολή των δηλώσεων των συνδυασμών των υποψηφίων, στον Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου για τις εκλογές για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου.
Για την εξυπηρέτηση των υποψήφιων θα λειτουργούν οι υπηρεσίες του δήμου Αγιάς (Δημαρχείο Αγιάς, ΚΕΠ Δ.Ε. Αγιάς και ΚΕΠ Δ.Ε. Ευρυμενών) που χορηγούν τα απαραίτητα πιστοποιητικά το Σάββατο 4 Μαΐου 2019, την Κυριακή 5 Μαΐου 2019 και τη Δευτέρα 6 Μαΐου 2019 μέχρι τη δωδεκάτη νυχτερινή ώρα (24:00).

entagmena-erga

nees-xrimatodotiseis