Τρίτη, 30 Οκτώβριος 2012 11:02

5ο Φεστιβάλ μαθητικών ταινιών μικρού μήκους Λάρισας

Το Φεστιβάλ απευθύνεται στους μαθητές όλης της Ελλάδας και φιλοδοξεί να φιλοξενήσει τις ανησυχίες και τα όνειρα, τις αγωνίες και την αντίδραση των μαθητών όπως αυτή μπορεί να καταγραφεί μέσα από μια κάμερα ή ένα κινητό.

Μόνη προϋπόθεση είναι η ευκρίνεια της εικόνας και η πιστότητα του ήχου ώστε να περάσει το μήνυμα στους θεατές του Φεστιβάλ.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι μαθητές, μεμονωμένα, ή κατά ομάδες ή και κατά σχολείο. Γίνονται δεκτές ταινίες με ελεύθερο θέμα, διάρκειας μέχρι και 15 λεπτών.
Προθεσμία συμμετοχής μέχρι 30 Δεκεμβρίου 2012.

Η αίτηση συμμετοχής μαζί με την ταινία θα σταλούν στη διεύθυνση: Σκοπάδων 9 Λάρισα .Τ.Κ. 41335. Μαθητικό Φεστιβάλ ταινιών (υπ΄όψη κας Α. Σαρτζή).
Πληροφορίες στα: www.artfools.gr και στο www.artfoolsvideofestival.gr
Συνεργαζόμενος φορέας: Δήμος Αγιάς, τηλ. 2494350121

kentro-koinotitas-banner