Παρασκευή, 14 Οκτώβριος 2011 13:30

Μελέτη αντιπυρικής προστασίας και διαχείρισης Δημοτικών Δασών του Δ. Αγιάς

• Σύντομη περιγραφή: Η μελέτη που θα εκπονηθεί περιλαμβάνει τα εξής υποέργα - μελέτες:
Μελέτη αντιπυρικής προστασίας και διαχείρισης του Δημοτικού δάσους της Τοπικής Κοινότητας Μεγαλοβρύσου του Δ. Αγιάς.
Μελέτη αντιπυρικής προστασίας και διαχείρισης του Δημοτικού δάσους της Τοπικής Κοινότητας Ανατολής του Δ. Αγιάς.
Μελέτη αντιπυρικής προστασίας και διαχείρισης του Δημοτικού δάσους της Τοπικής Κοινότητας Σκλήθρου του Δ. Αγιάς.
Μελέτη αντιπυρικής προστασίας και διαχείρισης του Δημοτικού δάσους της Τοπικής Κοινότητας Μελιβοίας του Δ. Αγιάς.
Μελέτη αντιπυρικής προστασίας και διαχείρισης του Δημοτικού δάσους της Τοπικής Κοινότητας Στομίου του Δ. Αγιάς.
Το έργο αποσκοπεί στην εκπόνηση της ανωτέρω μελέτης για την πυροπροστασία των Δημοτικών Δασών του Δήμου Αγιάς και την αποτελεσματική διαχείρισή τους.
  • Προϋπολογισμός έργου: 170.000,00 ευρώ
  • Πιθανή χρηματοδότηση: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2007 – 2013 (ΠΑΑ)
  • Πορεία έργου: Υποβολή πρότασης χρηματοδότησης το Σεπτέμβριο του 2011.